Co to jest dieta pudełkowa i na czym polega?

Rozważasz zamówienie swojej pierwszej diety pudełkowej, ale nie wiesz właściwie, na czym polega? Spokojnie, w poniższym artykule wszystko Ci wytłumaczę! Dowiesz się, czym jest dieta pudełkowa, jakie są jej rodzaje, o co chodzi z wyborem kaloryczności i jak to wszystko dobrać pod swoje potrzeby oraz sylwetkę. Zapraszam!

Dieta pudełkowa – definicja

Dieta pudełkowa to produkt, który składa się z posiłków na cały dzień. Zazwyczaj jest ich 5 (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) – powinny być spożywane w około trzygodzinnych odstępach. Taka forma odżywiania się uniezależnia od zakupów i gotowania.

Potrawy dostarcza firma transportowa w wygodnych i trwałych pudełkach (stąd też nazwa). Jedzenia nie trzeba nawet przekładać na talerz. Pudełka są oczywiście stosownie podpisane, aby każdy wiedział, który posiłek jest śniadaniem, a który obiadem czy kolacją. To, co zawiera dieta pudełkowa, nie jest więc na pierwszy rzut oka zagadkowe.

Niezależnie od konkretnego menu – dieta pudełkowa powinna się składać ze zdrowych i starannie przygotowanych potraw, do tego tworzonych pod nadzorem dietetyka.

Stosowanie diety tego typu najczęściej dąży do utraty kilogramów, ale jak się niedługo przekonasz – nie tylko odchudzanie jest głównym założeniem diet pudełkowych. Znajdą się też inne opcje, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Mniej chodzenia po sklepach, gotowanie z głowy i mniej zmywania – tak to wygląda w praktyce. Korzyści jest zresztą dużo więcej, a wszystkie z nich opisałem w artykule o tym, czy warto skorzystać z diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa jest jednak bardzo ogólnym określeniem, więc przeczytaj kolejne punkty, aby dowiedzieć się szczegółów.

przykładowy posiłek z diety pudełkowej
Dieta pudełkowa jest zdrowa, ale i sycąca oraz smaczna!

Dieta pudełkowa – na czym polega wybór kaloryczności?

Bardzo ważną cechą każdej diety pudełkowej jest kontrola nad liczbą spożywanych kalorii. Można wręcz powiedzieć, że głównym zamysłem diety pudełkowej jest wchłanianie tej samej liczby kalorii każdego dnia – oczywiście dostosowanej do potrzeb, celu, aktualnej wagi, wzrostu, wieku czy stopnia aktywności fizycznej.

Zależnie od rodzaju diety masz do wyboru różne warianty kaloryczne.

Przykładowo, dieta dla kogoś, kto chce zbudować tkankę mięśniową, oferuje 2500, 3000 lub 3500 kalorii. Ale już dla osoby, która chce jak najszybciej zredukować swoją wagę, będzie to np.: 1200, 1500 lub 1800 kalorii. Zastanawiając się, czy dieta pudełkowa działa, nie można ominąć tego aspektu.

Dostępnych poziomów kaloryczności, patrząc na wszystkie oferowane diety, może być i ponad 5 – zależnie od danego cateringu dietetycznego. Jeżeli jednak chodzi o konkretną dietę pudełkową, to na ogół osiąga maksymalnie 3, góra 4 warianty kaloryczności. To w zupełności wystarcza, aby objąć jak najszerszą grupę osób.

Jak widzisz, bardzo istotny jest tu cel, któremu ma służyć dana dieta pudełkowa, więc przejdźmy do kolejnego punktu tego artykułu.

Rodzaje diety pudełkowej

Redukcja tkanki tłuszczowej, przyrost masy mięśniowej, wyeliminowanie z jadłospisu glutenu i laktozy, mięsa czy ryb – dobra oferta diet pudełkowych powinna odpowiadać zróżnicowanym potrzebom.

W Fit Bite Catering właśnie tak jest, więc omówię rodzaje diet na przykładzie tego, co oferujemy naszym klientom:

  • Dieta redukcyjna odchudzająca – gwarantuje najszybsze efekty przy chęci zgubienia zbędnych kilogramów (przez obniżoną ilość kalorii).
  • Dieta odchudzająca standard – również stawia na redukcję tkanki tłuszczowej, lecz oferuje troszkę wyższe warianty kaloryczności.
  • Dieta na masę – czyli dla osób, które pragną zbudować masę mięśniową i zapewnić sobie optymalny jadłospis służący temu celowi.
  • Dieta wegetariańska – dla osób, które nie jedzą mięsa, chcą zdrowo się odżywiać i nie musieć przy tym podjadać.
  • Dieta wegetariańska z rybami – wariant powyższej opcji, lecz z tą różnicą, że w jadłospisie są ryby.
  • Dieta bez glutenu i laktozy – wykluczenie z jadłospisu glutenu i laktozy jest dla wielu koniecznością, a ta dieta temu sprosta.
  • Dieta ketogeniczna – czyli niskowęglowodanowa. Dobrze przygotowuje organizm na efektywne spalanie tłuszczów.

Oczywiście powyższe opisy to tylko wstęp do poznania diet pudełkowych z naszej oferty. Kliknij na podlinkowane nazwy, aby przejść na kartę danej diety pudełkowej. Poznasz o niej więcej informacji, sprawdzisz warianty kaloryczne, a także ujrzysz przykładowe menu.

Skąd wiedzieć, która dieta i kaloryczność są najlepsze?

Początkujące osoby często mają kilka zagwozdek przed wybraniem odpowiedniej diety pudełkowej. Pierwszym dylematem jest rodzaj diety, choć tutaj na ogół ma się już swój typ, przynajmniej wstępnie.

Większą zagadką jest kaloryczność, ponieważ trzeba ją dobrać pod siebie. Przy za niskiej kaloryczności 5 posiłków z diety pudełkowej może nie wystarczyć. A żeby w pełni kontrolować to, co się je, nie zaleca się spożywania posiłków poza zamówioną dietą.

Za duża kaloryczność spowolni natomiast gubienie zbędnych kilogramów – o ile to jest Twoim celem.

I co tu począć? Trzeba czytać jakieś skomplikowane poradniki i kombinować samemu? Nie! Dobry catering dietetyczny, jak sama nazwa wskazuje, musi mieć w swoich szeregach nie tylko znakomitych kucharzy, ale i doświadczonych dietetyków, prawda?

I w Fit bite Catering tak jest! W zakładce kontakt znajdziesz numer do naszego dietetyka, który w razie wątpliwości pomoże Ci wybrać najlepszy wariant kaloryczny.

ciekawie skomponowany, pełnowartościowy posiłek diety pudełkowej
Dieta pudełkowa ma różne rodzaje, warianty kaloryczności i, co za tym idzie, składniki posiłków!

Na jak długo można zamówić dietę pudełkową?

Właściwie to nie ma tu ograniczeń. W Fit Bite Catering maksymalnym okresem jednego zamówienia jest aktualnie 48 dni (lub 40 dni, jeżeli odznaczysz soboty). I przy takim wyborze kolejne 5 dni kosztują tylko złotówkę (zarówno z sobotami, jak i bez nich), więc praktycznie są w gratisie! Koszt diety pudełkowej znacząco wtedy spada. Po zakończeniu tego czasu można zamówić kolejny cykl przy praktycznie dowolnej długości, aż do maksymalnego pułapu.

A co z weekendami?

Piątkowa dostawa obejmuje od razu dietę pudełkową na sobotę. Z całego tygodnia odpada więc jedynie niedziela.

Przy składaniu zamówienia dajemy Ci jednak wybór co do soboty – możesz ją zaznaczyć i otrzymywać dietę pudełkową w pierwszym dniu weekendu, jak i odznaczyć i w weekendy jeść coś innego niż potrawy wychodzące z naszej kuchni.

A w kwestii zdrowotnej – czy spożywanie non stop diety pudełkowej ma jakieś konsekwencje? Tak, ma… zyskasz pewność, że jesz świeżą i zdrową żywność z najlepszych źródeł! Dieta pudełkowa, jak zresztą każda dieta, musi być przecież zdrowa oraz wartościowa. Jest więc jak najbardziej przystosowana do zamówień na dłuższe okresy (czyli abonamentów).

A wpadnięcie w rutynę? Nie grozi Ci, bo różnicujemy menu. Przy niezmiennej kaloryczności i głównych założeniach potrafimy serwować dania z kuchni całego świata. Dbamy o to, aby żaden nasz klient nie znudził się dietą pudełkową – nawet zamawiając ją na długie miesiące.

Jak widzisz, nie ma tu wyraźnych powodów, aby ograniczyć okres korzystania z diety pudełkowej. Bez obaw można zamawiać ją na dłuższy czas i zapomnieć o kupowaniu produktów spożywczych oraz spędzaniu długich godzin w kuchni.

Podsumowanie

Dieta pudełkowa to sposób na zdrowe odżywanie się przy minimalnym wkładzie sił i czasu. To wygodne rozwiązanie, do tego z pełną kontrolą nad liczbą spożywanych kalorii. Przestrzeganie zamawianej diety – czyli brak podjadania czegoś poza nią – zagwarantuje Ci szybkie efekty. Oczywiście przy odpowiedniej aktywności fizycznej, która powinna iść w parze z dietą.

A same efekty przejścia na dietę pudełkową mogą być różne – zależnie od celu i wybranej opcji. Patrząc na liczne rodzaje diet pudełkowych, przynajmniej w naszej ofercie, bo nie wszystkie cateringi dietetyczne oferują aż tyle wariantów, zadecydujesz, czy chcesz szybko schudnąć, zbudować masę mięśniową czy wyeliminować coś ze swojego jadłospisu.

Oceń artykuł!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz