Czy dieta pudełkowa działa? Czy jest skuteczna?

Wiele osób zastanawia się nad skutecznością diety pudełkowej. W końcu zamawiając ją, każdy oczekuje pozytywnych efektów, głownie związanych z sylwetką i oczywiście zdrowiem. Jaka jest więc skuteczność diety pudełkowej? Czy rzeczywiście działa? O tym w poniższym artykule!

Jedzenie musi być smaczne, ale jeżeli mówimy o jakiejkolwiek diecie, to na pierwszy plan wychodzi jej skuteczność. I diet pudełkowych ta zasada nie omija. A wręcz przeciwnie! To właśnie w ich przypadku najbardziej liczą się efekty.

Czy dieta pudełkowa działa i jest skuteczna? Niestety, ale prosta odpowiedź nie istnieje. Zależy to bowiem od kilku czynników. Prześledźmy je!

Skuteczność diety pudełkowej? Najpierw ustal swój cel!

Żeby w ogóle mówić o jakiejkolwiek skuteczności, musi temu towarzyszyć postawiony cel.

Jest ich kilka i mogę się założyć, że któryś z nich masz najbardziej na myśli:

  • Odchudzanie – najwięcej osób decyduje się na dietę pudełkową, aby zgubić zbędne kilogramy. I to jak najszybciej. Redukowaniu tkanki tłuszczowej najbardziej sprzyja dieta pudełkowa redukcyjna. Ma jednak bardzo niskie warianty kaloryczności, więc nie każdy od razu się na nią zdecyduje. Wtedy z pomocą przychodzi dieta odchudzająca standard. Te 2 opcje w zupełności nadają się dla osób, które chcą szybko schudnąć. Ale to i tak nie wszystko! W naszej ofercie spoczywa także dieta pudełkowa ketogeniczna. Skutecznie „przestawia” organizm na efektywne spalanie tłuszczów. W wielu przypadkach stanowi dobry wstęp do przejścia na którąś z diet odchudzających.
  • Przyrost masy mięśniowej – jak najbardziej może w tym pomóc dieta pudełkowa. A konkretniej dieta na masę, mówiąc najprościej. Celem jest w tym przypadku zredukowanie tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie przybranie tkanki mięśniowej. Posiłki nadal są złożone z bardzo zdrowych produktów pochodzących z najlepszych źródeł. Nie chodzi tu bowiem o wchłanianie pustych kalorii, lecz dobrego budulca mięśni.
  • Wyeliminowanie czegoś z jadłospisu – klasycznym przypadkiem jest dieta bez glutenu i laktozy. Ma się wtedy pewność, że nie ma tych składników w posiłkach. Inny klasyk stanowi dieta wegetariańska dla osób, które nie chcą spożywać mięsa. Myśląc o różnych potrzebach, w naszej ofercie nie zabrakło również diety wegetariańskiej, ale z rybami.

Skoro poznaliśmy już główne cele przyświecające przejściu na dietę pudełkową, to przejdźmy do kluczowej części tego poradnika – rozwiązania zagadki, czy dieta pudełkowa działa i jest skuteczna.

przykładowy posiłek diety pudełkowej, który ma masę witamin
Czyż to samo w sobie nie wygląda apetycznie, ale i bardzo zdrowo?!

Od czego zależy skuteczność diety pudełkowej?

Zarówno od samej diety, jak i od… Ciebie. Wystarczy jednak wykonać kilka kroków, aby dieta pudełkowa okazała się skuteczna:

  1. Wybierz dobry catering dietetyczny – no cóż… daleko nie musisz szukać, bo jesteś w odpowiednim miejscu. Mamy najlepszych dostawców żywności. Stosowane produkty są naturalne i wysokiej klasy. Do tego dochodzi doświadczona kadra kucharska oraz dyplomowany dietetyk. Dzięki temu wszystkiemu masz pewność, że kaloryczność się zgadza, a posiłki mają pełno wartości odżywczych oraz witamin. To podstawa sukcesu. Nie oczekuj bowiem, że tanie cateringi dietetyczne w niskiej cenie zapewnią Ci najlepsze produkty bez chemii i pyszne posiłki. W tej branży trudno o legendarne tanio i dobrze, bo pewnych rzeczy się nie ominie – np. kosztów jakościowych produktów z kuchni z całego świata i od najlepszych dostawców. Więcej czynników, które wpływają na cenę, znajdziesz w artykule o tym, ile kosztuje dieta pudełkowa.
  2. Dobierz rodzaj diety i kaloryczność – a jeżeli zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać – bez obaw. W zakładce kontakt podaliśmy numer do naszego dietetyka. Szybko Ci pomoże w zamówieniu najodpowiedniejszej opcji. Każdy, kto wie, co to jest dieta pudełkowa i na czym polega, zdaje sobie sprawę, że ustalenie jej typu i kaloryczności jest fundamentem. Źle dobrany wariant może wywołać głód i podjadanie (a wtedy nici z szybkich efektów).
  3. Przestrzegaj diety – czyli nie podjadaj (co wiąże się głównie z powyższym punktem), a w dni wolne od diety pudełkowej (np. niedziele, ewentualnie również soboty, jeżeli tak wybierzesz) nie przesadzaj z kalorycznością posiłków. Unikaj przy tym fast foodów oraz słodkich napojów gazowanych.
  4. Ćwicz, trenuj, nie zapominaj o aktywności fizycznej – to podstawa w modelowaniu sylwetki. Bez tego obniżysz skuteczność diety pudełkowej. Odchudzaniu musi towarzyszyć intensywne spalanie kalorii, a budowaniu masy mięśniowej trening siłowy. Tylko połączenie zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej zapewni sukces.

Przeczytaj też: Dieta pudełkowa – co zawiera?

zdrowy posiłek z diety pudełkowej z naszej oferty
Każdy posiłek dobrej diety pudełkowej musi być dla Ciebie jak najzdrowszy.

Konkluzja

Dieta pudełkowa sama w sobie jest bardzo zdrowa i przy jej przestrzeganiu okaże się dla Ciebie skuteczna. Aby działała jak najlepiej, nie możesz jednak zapomnieć o aktywności fizycznej. Łącząc te 2 elementy, osiągniesz swój cel, wcale nie rezygnując z pysznego i sycącego jedzenia.

I nawet odchodząc na chwilę od samej kwestii rzeźbienia wymarzonej sylwetki – dieta pudełkowa daje dużo więcej korzyści. Wszystkie z nich wymieniłem w artykule o tym, czy warto zamówić dietę pudełkową. Chodzi m.in. o oszczędzanie czasu i sił, w czym dieta tego typu jest niezwykle skuteczna. Jeżeli wciąż się wahasz, zajrzyj tam, aby dowiedzieć się więcej o wszelkich zaletach.

Oceń artykuł!
[Total: 3 Average: 4]

Dodaj komentarz