Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Cena diety pudełkowej zależy od wielu czynników. Jak wykaże poniższa analiza, zdecydowanie nie warto na niej oszczędzać. Z drugiej strony, i tak wypada poznać średnie ceny, aby na końcu zadecydować samemu, czy wybrać droższy, czy jednak tańszy produkt… i co je właściwie różni, bo to przecież kluczowa sprawa.

Wiele osób myślących o skorzystaniu z diety pudełkowej zadaje pytanie o to, ile kosztuje taka przyjemność. Na pierwszy plan wychodzą więc finanse, a konkretniej ewentualne oszczędności.

Bywa tak, że dieta pudełkowa jest wyraźnie tańsza niż samodzielne kupowanie produktów spożywczych. Sęk w tym, że nie tylko o to chodzi, co udowodniłem w artykule o tym, czy warto zamówić dietę pudełkową.

Wracając do tematu tego artykułu, za chwilę poznasz średnie ceny diet pudełkowych. Ale to nie wszystko! Suche dane dużo Ci nie powiedzą. Dlatego też przygotowałem dla Ciebie rzetelną analizę cen cateringów dietetycznych.

W ten sposób dowiesz się, czym się różni droższa dieta pudełkowa od tańszej.

Cena diety pudełkowej

Patrząc na oferty wielu działających w Polsce cateringów dietetycznych, średnia cena diety pudełkowej zawiera się w szerokim zakresie od 35 do 90 zł za dzień. Odliczając niedziele, wychodzi od 900 do 2200 zł miesięcznie.

Znaczna różnica, którą zresztą wyjaśnię w tym artykule. Druga sprawa, że zamówienia na dłuższy okres sprzyjają obniżkom końcowej kwoty (o czym także wspomnę!).

Pamiętając o tym, co zawiera dieta pudełkowa, mówimy o 5 posiłkach, które powinny być spożywane w odstępach czasowych mniej więcej co minimum 3 godziny. Jest to śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Wszystko zapakowane w pudełka i podpisane, abyś się nie pomylił z kolejnością.

Zahaczając już trochę o kolejny punkt artykułu, zdradzę, że cena diety pudełkowej zależy w dużej mierze od jej rodzaju (np. czy jest to dieta specjalistyczna, która wyklucza coś z jadłospisu), a także kaloryczności (bo zawsze są dostępne warianty do wyboru, chociażby 2, choć czasem też i 4).

Przyjrzyjmy się więc zakresowi cenowemu diet pudełkowych z naszej oferty:

 • Dieta redukcyjna odchudzająca – dla osób, które są bardzo zmotywowane do zgubienia zbędnych kilogramów (ale także przygotowane do spożywania niewielkiej ilości kalorii). Cena to 56, 59 lub 62 zł za dzień.
 • Dieta odchudzająca standard – tutaj warianty kaloryczne są nieco wyższe od poprzedniej pozycji, lecz nadal mówimy o diecie nastawione na jak najszybciej odchudzanie, oczywiście przy niezwykle zdrowym jadłospisie. Koszt tej diety pudełkowej to 65 lub 68 zł za dzień.
 • Dieta na masę – nazywana też sportową lub dla kulturystów. Ogólnie biorąc, przygotowana dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową, lecz jednocześnie znacząco nabrać tkanki mięśniowej. Cena wynosi 72, 78 lub 85 zł za dzień.
 • Dieta wegetariańska – czyli dla osób, które nie chcą spożywać mięsa. Koszt to 56, 59, 65 lub 68 zł za dzień.
 • Dieta wegetariańska z rybami – wariant powyższej opcji, który różni się jedynie tym, że ma w jadłospisie ryby. Kosztuje 60, 64, 68 lub 72 zł za dzień.
 • Dieta bez glutenu i laktozy – dieta, która stała się w ostatnich latach bardzo popularna i wyklucza z jadłospisu produkty z glutenem oraz laktozą. Jej cena to 62, 65, 68 lub 72 zł za dzień.
 • Dieta ketogeniczna – czyli niskowęglowodanowa. Często sięgają po nią osoby, które w przyszłości pragną przejść na diety odchudzające o jeszcze niższej kaloryczności. Ta opcja przygotowuje je na to i jednocześnie sama w sobie sprzyja modelowaniu sylwetki. Kosztuje 70, 75 lub 80 zł za dzień.

Całkowity zakres cen w naszym cateringu dietetycznym rozpoczyna się od 56 zł, a kończy na 85 zł za dzień. Jak widzisz, już w obrębie oferty danego cateringu tkwi wyraźna różnica cenowa.

O tym, co może obniżyć cenę diety pudełkowej, również Ci opowiem, lecz najpierw sprawdźmy podstawowe czynniki, które wpływają na koszt cateringu dietetycznego. Sporo Ci powiedzą o wszelkich różnicach.

posiłek diety od kosztowniejszego, ale wysokiej jakości cateringu
Tak wyszukane przysmaki diety pudełkowej wpływają na jej cenę, ale nie pozwolą Ci wpaść w rutynę… i podjadać!

Co wpływa na cenę diety pudełkowej?

Ta część będzie jednocześnie odpowiedzią na to, co różni tanią dietę od kosztowniejszej.

 • Produkty spożywcze – posiłki diety pudełkowej zawierają masę różnych składników, w tym mięsa, ryby, multum różnych warzyw, owoców, ziół, przypraw, sosów, produktów sypkich czy innych dodatków. Siłą rzeczy to konkretne produkty (i jednocześnie ich ceny) wpływają na końcowy koszt diety. Tanie cateringi dietetyczne oszczędzają na tym. Stosują mniej zróżnicowanych składników, gorsze jakościowo ryby, mięsa czy wiele innych elementów potraw. Korzystają także z mniej pewnych dostawców żywności. Tu tkwi więc największa różnica. Nie ma bowiem cudów – jeżeli chcesz spożywać naprawdę pyszne, świeże i wartościowe produkty, to nawet nie patrz na diety, które kosztują 35-50 zł. Nie ma szans, aby zapewniły Ci wymaganą jakość. Prędzej zniechęcą Cię do diet pudełkowych, a tego zapewne nie chcesz, prawda?
 • Kaloryczność – wariant kaloryczny jest niejako następstwem danego rodzaju diety. Im więcej kalorii, tym więcej składników lub też produktów mięsnych, a więc i kosztowniejszych elementów posiłków. Już po analizie we wcześniejszej części było widać, że najdroższa jest właśnie dieta na masę, czyli z największą ilością mięsa.
 • Liczba posiłków – przyjmuje się, że powinno być ich 5, o czym już wspominałem. Mogą jednak istnieć jakieś oferty z możliwością zmniejszenia tej liczby, choć trochę zaciera to sens zamawiania diety pudełkowej. To opcja stworzona pod zapewnienie Ci pożywienia na cały dzień, a nawet ten jeden posiłek mniej zmniejszy efektywność.
 • Pudełka – tak, mało kto o tym myśli przed zamówieniem diety pudełkowej, ale jeden z istotnych czynników wpływających na cenę tkwi już w jej nazwie! Pudełka, a konkretniej ich jakość, są istotne, bo to w nich otrzymujesz posiłki. Tanie cateringi znów zawodzą, bo oszczędzają na tym elemencie. W efekcie spożywanie jedzenia bezpośrednio z przygotowanych pudełek jest mniej komfortowe. Opakowania szybko się rozwalają, a produkty wyglądają w nich mało apetycznie. My zwracamy bardzo dużą uwagę na jakość pudełek. Dzięki temu nie sprawią Ci żadnego dyskomfortu, szczególnie podczas podgrzewania posiłku diety pudełkowej.
 • Transport – jakoś ta dieta pudełkowa musi do Ciebie dotrzeć, prawda? Każda usługa, która towarzyszy produkcji i dostarczaniu diety do klientów musi być jakościowa. Tani przewoźnicy często mają totalnie gdzieś to, czy diety pudełkowe będą bezpieczne w pojeździe. W efekcie przychodzą do klienta w opłakanym stanie. Również na to zwracamy uwagę, korzystając z pewnych przewoźników, którzy w wyznaczonym czasie dostarczą Ci dietę pudełkową w nienagannym stanie.
 • Zróżnicowanie – wracamy do samego jadłospisu i jego cech. Najtańsze diety pudełkowe szybko wpędzą Cię w rutynę. Rotacja składnikami i posiłkami jest tam mała. Nikomu nie chce się komponować dań z kuchni z całego świata, okraszonych wyszukanymi dodatkami. Każdego dnia dostaniesz nieznacznie zmienione (lub w ogóle) posiłki. U nas jest zupełnie inaczej. Codziennie różnicujemy menu dla klientów, aby zawsze było smacznie, zdrowo, ale i ciekawie. Rutyna potrafi zniechęcić, a nie może się tak stać, gdy na poważnie myślisz o przejściu na wartościową dietę pudełkową.
 • Specjalne wymagania – czasem się zdarza, że klienci chcą podmienić jakiś składnik czy konkretną potrawę, co oczywiście zmienia cenę.

Teraz już doskonale wiesz, dlaczego niektóre diety są tańsze od innych nawet o 40 zł.

Niestety, ale oszczędności kończą się zazwyczaj zawodem, dlatego lepiej postawić na dietę wysokiej jakości. A jeżeli wysoka jakość, to i większy koszt…

Ale czy zawsze? Może da się jakoś zmniejszyć cenę diety pudełkowej z wyższej ligi?

Tak, jest to możliwe! Istnieje nawet kilka okoliczności, dzięki którym zaoszczędzisz, nie rezygnując z najwyższej jakości. Przejdźmy więc do sedna.

posiłek kosztownej, ale dobre i pewnej diety pudełkowej
Idealnie skomponowany posiłek dostarczony w solidnym pudełku to domena najlepszych (ale i droższych) cateringów dietetycznych

Jak zmniejszyć cenę diety pudełkowej?

 • Kody rabatowe i promocje – każdy szanujący się catering dietetyczny regularnie przygotowuje atrakcyjne oferty dla nowych, jak i stałych klientów. My również! Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera, a my będziemy Cię na bieżąco informować o najnowszych obniżkach cen. Ile można zaoszczędzić? Nawet kilkaset złotych miesięcznie!
 • Abonament – prosta zasada: im większe (dłuższe) zamówienie, tym taniej. Jaki jest próg, aby móc coś zaoszczędzić? U nas jest to już 10 dni. Zamawiając dietę pudełkową na taki okres, cena jednego zestawu spada o złotówkę, więc oszczędzasz dychę na całym zamówieniu. Kolejna złotówka mniej za zestaw pojawia się przy 20 dniach. Najbardziej opłacalną opcją jest abonament na 45 dni, bo wtedy dostaniesz… 5 kolejnych dni za 1 zł! Przy droższych wariantach oznacza to oszczędność przekraczającą nawet 400 zł. Piechotą nie chodzi, prawda?

Jak widzisz, zawsze da się coś zrobić, aby zapłacić jeszcze mniej za ulubioną dietę pudełkową. Jakiś kod rabatowy na start, a jeżeli dana dieta pudełkowa przypadnie Ci do gustu, to dłuższy abonament. Zresztą niejednokrotnie się zdarza, że obie te opcje się ze sobą łączą, co stanowi jeszcze korzystniejsze ceny.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, ile kosztuje dieta pudełkowa, od czego zależy jej cena i dlaczego warto postanowić na droższe, ale jednocześnie lepsze jakościowo cateringi dietetyczne.

Na żywności nie warto oszczędzać, szczególnie gdy ma to być jakościowy skok pod względem właściwości zdrowotnych.

Aby korzystanie z diety pudełkowej miało sens, musisz dostarczyć swojemu organizmowi zdrowe potrawy wysokiej jakości, a w dodatku takie, które naprawdę będą Ci smakować. I do tego dostarczone w solidnych pudełkach oraz przez odpowiedzialnego przewoźnika.

Za 30 kilka złotych na dzień nie osiągniesz tego. Co mogą reprezentować diety, których średnia cena za posiłek wynosi ok. 7-8 zł? A to jeszcze musi być w coś spakowane i jakoś Ci dostarczone. W tej cenie nie da się uniknąć kompromisów… i to wielu.

Jeżeli chcesz postawić na pewniaka, to zajrzyj do naszej oferty. Jestem przekonany, że nie pożałujesz tego wyboru. A jeżeli jeszcze dobrze nie wiesz, na czym polega dieta pudełkowa i która opcja jest dla Ciebie najlepsza, odwiedź zakładkę kontakt. Znajduje się w niej numer do naszego dietetyka, który pomoże Ci w wyborze optymalnej diety pudełkowej.

Przeczytaj też: Czy dieta pudełkowa działa? Czy jest skuteczna?

Oceń artykuł!
[Total: 6 Average: 4.8]

Dodaj komentarz