Co zawiera dieta pudełkowa?

Jeżeli zawartość dostarczanych przez catering dietetyczny diet pudełkowych wzbudza w Tobie ciekawość – bo np. zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z taką formą odżywiania się – to jesteś w dobrym miejscu. Zaraz się dowiesz, co zawiera dieta pudełkowa.

Zawartość diety pudełkowej – podstawy

Zawartość diety pudełkowej to 5 posiłków zapakowanych w wygodne i trwałe pudełka. Mogą one od razu zastąpić talerz – zakładając, że są dobrej jakości. My o to dbamy.

Każde pudełko jest podpisane, abyś wiedział, co jest śniadaniem, drugim śniadaniem, obiadem, podwieczorkiem i kolacją. Odnosząc się przy okazji do tego, czym jest dieta pudełkowa, odstępy czasowe między spożywaniem tych posiłków powinny wynosić ok. 3 godzin.

zawartość przykładowej diety pudełkowej
Posiłki zawarte w diecie pudełkowej bywają bardzo zróżnicowane i zależą od jej rodzaju

Zawartość diety pudełkowej a jej rodzaj

Powyższe wyjaśnienie jest ogólne, bo i zapytanie tak wygląda, ale to nie koniec. Posiłki diety pudełkowej są bowiem zróżnicowane. Ich cechą wspólną w naszym cateringu dietetycznym są zdrowe produkty z najlepszych źródeł.

Korzystając z któregoś z jadłospisów, dostaniesz posiłki składające się m.in. ze zdrowych owoców, warzyw, olejów roślinnych czy orzechów. Większość pozycji ma w menu potrawy mięsne, choć nie zabrakło oczywiście diety wegetariańskiej, a także diety wegetariańskiej z rybami.

Nie mamy problemu z zawieraniem sycących, smacznych i zarazem niezwykle zdrowych posiłków w opcjach o niskiej kaloryczności. Mowa tu przede wszystkim o odchudzającej diecie redukcyjnej oraz odchudzającej diecie standard.

A dieta na przyrost masy mięśniowej zawiera z kolei rygorystyczną dawkę białka pełnowartościowego.

Patrząc na to z drugiej strony – są diety, które nie mają czegoś zawierać lub powinny znacznie redukować dany składnik. Oprócz opcji bez mięsa mowa tu o diecie pudełkowej bez laktozy i glutenu. Dieta ketogeniczna jest natomiast nazywana niskowęglowodanową, ponieważ dostarcza 15% zapotrzebowania energetycznego z węglowodanów.

Każdego dnia dany rodzaj diety musi zawierać tę samą liczbę kalorii. Równa wartość trzymanej kaloryczności jest jedną z największych zalet, o czym wspominałem w artykule o tym, czy warto zamówić dietę pudełkową.

Z drugiej strony wcale nie oznacza to, że każdego dnia będziesz jadł dokładnie to samo – wręcz przeciwnie, bo różnicujemy menu.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, która dieta będzie dla Ciebie optymalna, zajrzyj do zakładki kontakt – podaliśmy w niej numer do naszego dietetyka, który szybko Ci pomoże!

Przeczytaj też:

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna? Czy działa?

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Oceń artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz